Allianz Sigorta

Sigortanızı bulun, öğrenin ve satın alın

allianz sigorta, allianz iletişim, allianz bes, allianz bes iptal, allianz müşteri hizmetleri, allianz müşteri hizmetleri telefon, allianz sigorta bes iptal, allianz sigorta iletişim, allianz tamamlayıcı sağlık sigortası, allianz kasko, allianz hasar dosya sorgulama, allianz sigorta hasar dosya sorgulama, allianz sigorta dosya sorgulama, allianz dosya sorgulama, allianz canlı destek, allianz bireysel emeklilik sistemi, allianz bes nasıl iptal edilir, allianz bes iptal sms, allianz hasar dosyası sorgulama, allianz sigorta teklifi al, allianz teklif al, allianz bes iptal etme

Allianz Sigorta, çok uluslu kurumsal müşteriler için özel çalışanlara teminat sağlayan ve tüm dünyadan sonra Türkiye’de faaliyetlerine başlayan öncü bir sigorta şirketidir. Allianz; kurumsal yaşam, kaza, maluliyet, sağlık ve emeklilik çözümlerini, hem global hem de yerel ağlar üzerinden müşterilerle buluşturmaktadır. Sigortamı Bul Allianz Sigorta hakkındaki tüm bilgileri tek sayfada sizlerle buluşturuyor.

Modern küresel işgücündeki işveren ve çalışanlar; hayat, emeklilik ve sağlık sigortası için en gelişmiş sigorta kapsamını Allianz ile elde edebilmektedir. Allianz Sigorta ile hayat, kaza, maluliyet, sağlık ve emeklilik için dünya çapında kurumsal sigorta programlarına kaydolmak mümkündür. Allianz’ın global çalışma prensipleri, küresel çalışanlara sağladığı faydalarla uluslararası bir risk yönetimi perspektifi sunar.

Uluslararası bir bakış açısına sahip olan Allianz Sigorta, dünya çapındaki her pazarda sahip olduğu saygınlık ve deneyim ile uluslararası sigorta çözümlerini Türkiye’de de gerçekleştirmeye devam etmektedir. Şirket ayrıca müşterilerin yerel yan kuruluşları ile Allianz’ın yerel yan kuruluşları arasında bağlantı kurmakta ve müşteri hizmetlerini sorunsuz bir şekilde koordine etmektedir. Ayrıca Allianz müşteri hizmetleri, uzman ve koordineli çalışma odaklı çalışanlarıyla müşteri memnuniyetini en çok önemseyen birimlerden biri olarak gösterilmekter. Bunların dışında Allianz Sigorta müşteri hizmetleri birimlerinden tamamlayıcı sağlık sigortası, emeklilik, poliçe sorgulama, hasar ihbar ve diğer tüm işlemler ile ilgili soru ve sorunlarınız için canlı destek alabilirsiniz. Allianz canlı destek birimine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Allianz Sigorta telefon numarası olan +90 850 399 99 99 tuşlayarak sesli görüşme yapabilirsiniz.

bes, müşteri hizmetleri, iletişim, tamamlayıcı sağlık sigortası, bes iptal

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Şirketin 70’ten fazla ülkede faaliyetlerine devem ettiği ve Türkiye’deki 20 yılı aşkın tecrübesi düşünüldüğünde, Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, tercih edilebilecek en önemli sigorta planlarından biridir. Allianz’ın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, geniş bir teminat yelpazesi ve seçim imkânıyla müşterileri taleplerine en uygun poliçe kapsamlarını sunmayı amaç edinmiştir. Kapsamlı bir sözleşmeli hizmet sağlayıcı ağına sahip olan şirket, poliçe tercihlerinizi güvenle yapabilmeniz için tüm hızıyla çalışmaktadır.

allianz tamamlayıcı sağlık sigortası

Kendiniz ve sevdikleriniz için tamamlayıcı sağlık sigortası tercihini Allianz’dan yana kullanmanız, en iyi seçimi yaptığınızdan şüphe etmeyeceğiniz bir kalite süreci sunabilmektedir. Tek başına ve desteksiz yüksek maliyetli sağlık hizmetleri almak, çoğu kez büyük dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile bu maliyetler kolayca karşılanabilmektedir. Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizi güvenle seçerek kendinizi ve sevdiklerinizi yüksek maliyetli sağlık hizmetlerine karşı koruyabilirsiniz. Sigorta politikaları ve diğer ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi amak için Allianz Sigorta iletişim departmanına +90 850 399 99 99 numaralı telefon ya da https://www.allianz.com.tr/tr_TR/bize-ulasin/iletisim-formu.html#/complaint-request-form linkindeki formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir, Neleri Kapsar, Fiyatları Ne Kadar?

Özel Sigorta Fiyatları

Allianz Anlaşmalı Hastaneler

anlaşmalı hastaneler, anlaşmalı kurumlar, anlaşmali servisler, anlaşmalı hastaneler, tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler, anlaşmalı sağlık kurumları

Allianz’ın anlaşmalı olduğu hastaneler, uzman hekim, eczane, optik, check-up / tarama merkezleri, diş sağlığı merkezleri ve indirimli hizmet veren kurumlara https://www.allianz.com.tr/tr_TR/anlasmali-kurumlar/anlasmali-saglik-kurumlari.html#/ linkinden ulaşabilirsiniz. Sorgulama ekranında;

 • Poliçe Tipi
 • Network/Ürün Tipi
 • İl
 • İlçe
 • Kurum Tipi
 • Kurum Adı

bilgilerinizi seçerek bulunduğunuz bölgedeki Allianz anlaşmalı hastaneler ve hekimler listesine ulaşabilirsiniz.

Allianz Kasko

Allianz kasko da yine şirketin hizmet verdiği ürünlerinden biridir. Ürünler arasında yer alan başta Allianz Genişletilmiş Kasko, Allianz Eko Kasko olmak üzere diğer poliçe seçenekleri ile hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Allianz kasko ile kendiniz ve aracınız için çarpışma, yangın ve hırsızlık gibi birçok riske karşı önlem alırsınız. Ayrıca Allianz Sigorta anlaşmalı servisler için geniş bir sağlayıcı ağı sunmaktadır. Bu geniş anlaşmalı servis yelpazesi ile aracınızı hiç vakit kaybetmeden tamir ettirebilir ya da kayıplarınızı tazmin edebilirsiniz.

Kasko Sigortası, Kasko Fiyatları, Kasko Değer Listesi 2022, Araç Kasko Değeri Sorgulama, Kasko Teklifi Alma

allianz kasko, allianz kasko al, allianz kasko teklif, allianz kasko teklifi

Bunların dışında Allianz kasko teklif linkini tıklayarak teklif alabilir, ikame araç, poliçe şartları ve daha fazlası için telefon ya da alternatif iletişim yollarıyla şirkete ulaşabilirsiniz.

Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Satılan Araçlar

Kredi Notu Kasko İndirimi Sağlar mı?

Allianz Kasko Teklif

Allianz kasko sigortası teklifi için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Teklif süreci oldukça pratiktir ve size en uygun araç kasko seçeneklerini sunar. Allianz Sigorta araç kasko teklifi almak için teklif formunu doldurmanız yeterlidir. Teklif operatörü aynı zamanda kasko fiyat hesaplama işlemlerini de yapar ve size en uygun fiyatlı kasko teklifini getirir.

https://www.allianz.com.tr/tr_TR/urunler/arac-sigortalari/kasko-sigortasi/hizli-teklif-formu.html#/customer-info

Kasko sigortası, tüm araç sahipleri tarafından mutlaka yaptırılması gereken sigorta türlerinden biridir. Kasko sigortalarında genel şartlar aracınızı;

 • ferdi kaza ve doğal afet kaynaklı maddi hasarlara,
 • terör eylemlerinin neden olabileceği kayıplara,
 • hukuki destek ihtiyaçlarına
 • anahtar kaybına
 • hırsızlığa

karşı teminat sağlar. Ayrıca Allianz kasko; çekici ve ikame araç, ek teminat ile orijinal cam değişim seçeneği, mini onarım ve anlaşmalı servis ağı hizmetleri sunar. Allianz kasko paketleri 4 adettir. Bunlar;

 1. Mini Paket (Teklif alın)
 2. Allianz Eko Paket (Teklif alın)
 3. Allianz Kapsamlı Paket (Teklif alın)
 4. Markalı Paket (Teklif alın)

şeklindedir.

Allianz Emeklilik

Allianz Emeklilik Sistemi, uzun vadeli birikimlerle emeklilik günlerinize ek gelir sağlamayı amaçlayan özel bir sistemdir. Bireysel Emeklilik Sistemi, Sosyal Güvenlik Sistemi’nin alternatifi olmayıp tamamlayıcısıdır. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna kayıtlı olsanız bile bu sisteme girebilir ve ikinci bir gelirinizin olmasını sağlayarak emekliliğinizde yaşam tarzınızı sürdürebilirsiniz.

allianz emeklilik, allianz bes, allianz bireysel emeklilik, allianz bireysel emeklilik sistemi, allianz bes, allianz bireysel emeklilik sistemi iptal, allianz bes iptal

Allianz Emeklilik Sistemi, iş hayatınız boyunca yapacağınız küçük miktarlardaki düzenli birikimlerin uzun vadeli yatırımı esasına dayanmaktadır. Bu amaçla, 20 ila 30 yıl boyunca uzun vadeli tasarruf yapmayı teşvik eden vergi muafiyetlerini kapsayacak şekilde yapılandırılmıştır. Sistemi kısa vadeli tasarruflar için kullanmak, birçok avantajın kaybedilmesiyle sonuçlanacaktır.

Emeklilik şirketleri Hazine Müsteşarlığı, Emeklilik Gözetim Merkezi, Sermaye Piyasası Kurulu ve bağımsız denetim kuruluşları tarafından düzenli olarak denetlenir.

Katılımcıların fon varlıkları, emeklilik şirketlerinin mali bünyelerinde olmayıp, Takasbank (İMKB Takas ve Saklama Bankası A.Ş.) nezdinde açılan hesaplarda tutulduğu için devlet güvencesi altındadır.

Allianz BES

Allianz BES, yani bireysel emeklilik sistemi, içinde bulunduğunuz dönemdeki yaşam standartlarınızı, emeklilik döneminizde de sürdürebilmeniz için birikim yapmanıza yardımcı olan önemli bir sigorta sistemidir. Sistemden yararlanmaya hak kazanabilmeniz için Allianz BES sistemine giriş tarihiniz itibarıyla en az 10 yıl boyunca sistemde yer almanız ve 56 yaşını doldurmanız gerekir.

Bir kişinin emekli olarak geçirdiği ortalama süre 20 yıldır. 20 yıl, bir aşamada ek gelire ihtiyaç duymanız için yeterince uzundur. İşte bu nedenle Allianz BES giriş sürecini tamamlamanız, emeklilik birikimlerinizi vergi avantajları ile desteklemeniz için bir imkân oluşturur.

allianz bes iptal, allianz bireysel emeklilik iptal, allianz bes nasıl iptal edilir, allianz bes sms iptal, allianz bes iptal sms, allianz bes iptal formu, allianz sigorta bes iptal

Allianz BES nasıl iptal edilir?

Günlük harcamalarınızı kontrol etmeye çalışırken, gelecekteki gelir ve giderlerinizi gözden kaçırmanız olasıdır. Allianz BES sayesinde hem yaşam standartlarınızı emeklilik döneminizde iyi bir düzeyde tutarsınız hem de ortalama yaşam beklentisi sürenizde artış meydana gelir. Dolayısıyla yaşamınızın emekli olarak geçireceğiniz bölümündeki beklentilerinizi gerçekleştirmek adına önemli bir imkân yakalarsınız.

İstatistiklere göre emekli olarak geçireceğiniz süre ortalama 20 ila 25 yıldır. Bu neredeyse çalışma hayatınız kadar uzundur. Emekliliğiniz boyunca hayat standartlarınızı beklentilerinize uygun bir şekilde sürdürebilmeniz ve mali sıkıntılardan kaçınabilmeniz için çalışma yıllarınız boyunca tasarruf yapmanız oldukça önemlidir. İşte Allianz BES, bunu sizin için gerçekleştirir.

Allianz Sigorta BES Planları

Allianz BES İptal

Yaşam ve Emeklilik planları dâhilinde Allianz BES kaydı oluşturmak, Allianz BES iptal süreci başlatmak ya da diğer konular hakkında bilgi almak için canlı destek hattına çalışma saatleri 08:50 – 16:50 arasında ulaşabilirsiniz. Canlı destek hattından ayrıca bireysel emeklilik sözleşmenizle ilgili de bilgi alabilirsiniz. Allianz BES iletişim canlı destek merkezi: https://www.allianz.com.tr/tr_TR/hasar-islemleri/hasar-ihbari-ve-tazminat-goruntuleme/bireysel-emeklilik-canli-destek.html

Bireysel emeklilik sistemine dâhil olmak size büyük avantajlar kazandırır. Ancak Allianz’ın bireysel emeklilik sistemine giriş yapmak isteyenler olduğu gibi, sistemden çıkmak isteyen müşteriler de gayet tabii olabilmektedir. Allianz bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak isteyenler de bu yüzden sıklıkla SMS’le iptal yollarını araştırmaktadır. Allianz BES iptal SMS yolu ile yapılamaz. Bunun yerine Allianz Sigorta ile canlı destek üzerinden iletişime geçerek BES iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Allianz Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Allianz hasar dosya sorgulama yapmak ve canlı destek hizmetleri için Hasar Dosya Numaranızı ve Poliçe Numaranızı girmeniz gerekmektedir. Hasar dosya ve poliçe numaranızı +90 850 399 99 99 Allianz müşteri hizmetleri ile görüşerek öğrenebilir, hasar dosya sorgulama işlemine devam edebilirsiniz. Allianz hasar dosya sorgulama işlemini iki farklı kategoride yapabilirsiniz. Bunlar Oto ve Oto Dışı şeklinde sınıflandırılmıştır.

Zorunlu Araç Trafik Sigortası Fiyatları Hesaplama, Teklif Alma, Sorgulama, Genel Şartlar, Basamaklar

Allianz hasar dosya sorgulama işlemi için linke tıklayın: https://hasar.allianz.com.tr/disclosureClaimWeb/main-template/login-screen

allianz hasar dosya sorgulama, allianz dosya sorgulama, allianz sigorta hasar dosya sorgulama, allianz dosya sorgulama, allianz hasar takip, allianz hasar dosya takip, allianz sigorta hasar dosyası, allianz sigorta hasar dosya sorgula

Allianz Sigorta hasar dosya sorgulama işlemini Oto kategorisinde yaparken;

 • KASKO
 • TRAFİK
 • TRAFİK İHTİYARİ
 • İHTİYARİ MALİ MESULİYET
 • FERDİ KAZA
 • SİGARA YANIĞI / ANAHTAR KAYBI
 • TRAFİK HUKUKSAL KORUMA

tercihlerinden sizin için uygun olanı seçerek devam edebilirsiniz.

Sağlık Sigortası Çeşitleri, Teminatları ve Ücretleri

Allianz Sigorta hasar dosya sorgulama işlemini Oto Dışı kategorisinde yapıyorsanız;

 • YANGIN
 • MÜHENDİSLİK
 • MÜHENDİSLİK
 • FERDİ KAZA
 • İNŞAAT ALL RİSK
 • ENDÜSTRİYEL OTO DIŞI
 • OTODIŞI SORUMLULUK
 • MONTAJ ALL RİSK
 • ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK CİHAZ
 • YANGIN KAR KAYBI
 • NAKLİYAT TEKNE
 • ENDÜSTRİYEL MAKİNA KIRILMASI
 • NAKLİYAT EMTEA
 • NAKLİYAT HAVACILIK
 • YANGIN ENDÜSTRİYEL

tercihlerinden sizin için uygun olanı seçerek devam edebilirsiniz.

Allianz Sigorta İletişim

Ayrıca merkez veya şube ofislerine bizzat başvurarak da iletişim sağlayabilirsiniz. Allianz Sigorta iletişim adresleri aşağıdaki gibidir.

En Uygun Sigorta Şirketi Nasıl Seçilir?

Allianz Sigorta Adres

İstanbul Genel Merkez

 • Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, No:1, Allianz Tower, 34750, Ataşehir, İstanbul
 • Tel: +90 850 399 99 99
 • Faks: +90 216 556 99 79
 • E-posta: info@allianz.com.tr
 • E-posta: istek@allianz.com.tr

İstanbul Anadolu Batı Bölge Müdürlüğü

 • Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, No:1, Allianz Tower, 34750, Ataşehir, İstanbul
 • Tel: +90 216 571 46 00
 • Faks: +90 216 571 58 56

Allianz Sigorta İstanbul Anadolu Doğu Bölge Müdürlüğü

 • Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, No:1, Allianz Tower, 34750, Ataşehir, İstanbul
 • Tel: +90 216 571 46 00
 • Faks: +90 216 571 58 55

Allianz Sigorta Batı İstanbul ve Trakya Bölge Müdürlüğü

 • Maltepe Mahallesi, Eski Çırpıcı Yolu, No:8-B, Kat:15, Zeytinburnu, İstanbul
 • Tel: +90 212 336 37 00
 • Faks: +90 212 573 86 13

İstanbul Avrupa Bölge Müdürlüğü

 • Esentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi, No:122, Özsezen İş Merkezi, A Blok, Kat: 3, Şişli, İstanbul
 • Tel: +90 212 377 27 00
 • Faks: +90 212 393 80 11

İstanbul Oto Bayi Bölge Müdürlüğü

 • Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, No:1, Allianz Tower, 34750, Ataşehir, İstanbul
 • Tel : +90 216 556 21 81

Allianz Sigorta Marmara Bölge Müdürlüğü (Bursa)

 • Odunluk Mah. Liman Cad. No: 7, Plaza Kumova, Kat: 3, 16130 Nilüfer / Bursa
 • Tel: +90 224 294 84 00 (Pbx)
 • Faks: +90 224 451 91 66

Allianz Sigorta Ege Bölge Müdürlüğü (İzmir)

 • Fatih Mahallesi, Sanayi Caddesi, No:35, Allianz Kampüs, 35410, Gaziemir, İzmir
 • Tel: +90 232 242 48 00
 • Faks: +90 232 493 44 00

Akdeniz Bölge Müdürlüğü (Antalya)

 • Yenigün Mah. Kızılırmak Cad. No: 22/2, Kat: 3, A2 Blok, No: 8, Muratpaşa, ANTALYA
 • Tel: +90 242 310 39 00
 • Faks: +90 242 311 09 16

Allianz Sigorta Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü (Adana)

 • Reşat Bey Mahallesi, Atatürk Caddesi, Mimar Semih Rüstem İş Merkezi, No: 18, B Blok, Kat: 7, 01120, Seyhan, Adana
 • Tel: +90 322 455 31 00 (Pbx)
 • Faks: +90 322 453 84 13

Allianz Sigorta Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü (İzmit)

 • Karabaş Mah. Ankara Asfaltı, No: 79, Daire: 3-4, Acarlar İş Merkezi, 41300, İzmit, Kocaeli
 • Tel: +90 262 317 45 00
 • Faks: +90 262 331 11 87

Karadeniz Bölge Müdürlüğü (Samsun)

 • Kuzey Yıldızı Mahallesi, Yüzüncü Yıl Blv. Baran Plaza, No: 38, Kat: 7, Daire: 50-51-52-53, Canik, Samsun
 • Tel: +90 362 311 35 00
 • Faks: +90 362 431 24 02

Allianz Sigorta İç Anadolu Bölge Müdürlüğü (Ankara)

 • Tunus Caddesi, No: 42, Kat: 4, Kavaklıdere, Çankaya, Ankara
 • Tel: +90 312 294 32 00
 • Faks: +90 312 466 45 13

3 cevap

 1. […] Allianz Sigorta […]

Bir Cevap Yazın