Halk Sigorta Hasar Dosyası Görüntüleme

Sigortanızı bulun, öğrenin ve satın alın

halk sigorta hasar dosyası görüntüleme, halk sigorta hasar dosyası görüntüle, Halk Sigorta hasar dosya SORGULAMA, Halk Sigorta hasar ihbar telefonu, Halkbank Hasar Dosya sorgulama, Türkiye Sigorta hasar dosya sorgulama, Türkiye Sigorta İletişim, Güneş Sigorta Hasar ihbarı, Konut Hasar sorgulama

Halk Sigorta hasar dosyası sorgulama ve görüntüleme işlemleri son günlerde sıkça merak edilmekte. Halk Sigorta hasar dosya sorgulama ve ihbar telefonu ile ilgili detaylı bilgi yazımızda.

Türkiye’deki en ünlü sigorta şirketlerinden Halk Sigorta, Türkiye Sigorta bünyesine katılarak memnun müşteri portföyünü daha da genişletme yolunda önemli bir adım atmıştır. Halk Sigorta’nın dışında Güneş Sigorta müşterisi olan birçok kişiye de artık Türkiye Sigorta çatısı altında hizmet veriliyor. Halk Sigorta veya Güneş Sigorta hasar ihbarı veya kasko ve zorunlu trafik sigortası ürünlerinden birinde kaydı olanlar hasar dosyası sorgulama ve görüntüleme işlemlerini Türkiye Sigorta’nın sisteminden yapabilirler. Halk Sigorta veya Güneş Sigorta müşterisiyseniz ve hasar dosyası sorgulama / görüntüleme, konut hasar sorgulama ve hasar ihbarı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Herhangi bir kaza durumunda Halk Sigorta’ya hasar ihbarında bulunabilmeniz için kaza tespit tutanağına ihtiyacınız vardır. Kazanın hemen ardından vakit kaybetmeden Halk Sigorta’nın hasar ihbar telefonu aranmalı ve maddi hasarlı kazanız bildirilmelidir. Kazaya sizinle birlikte karışan sürücünün imzası ve sizin imzanızın yer aldığı maddi hasarlı kaza tespit tutanağını Halk Sigorta şirketine ulaştırmanız, hasar dosya sorgulama ve görüntüleme süreci için önemlidir. Çünkü hasar dosyası görüntüleme işlemi yapabilmeniz için öncelikle hasar ihbar sürecinin tamamlanması gerekir. Ayrıca hasar ihbarınızı kaza sonrası 5 gün içinde yapmanız, tazminat ödemesinde aksaklık yaşamamanız açısından büyük önem taşır.

Hasar ihbarı sonrası hasar dosyası takip süreci başlar. Süreç aşağıdaki iki aşamayla tamamlanır;

 1. Hasar takibi için eksper ataması yapılır. Eksper; hasar nedenlerini, evrakları, sürücüleri ve hasar oranlarını araştırır.
 2. Eksper raporu doğrultusunda dosya incelenir. Hasar durumu kasko ile uyumlu olduğu takdirde tazminat ödenmesine karar verilir.

Bütün bu işlemler devam ederken, dosyanız oluşturulmaya başlanır. Dolayısıyla Halk Sigorta sisteminde hasar dosya görüntüleme işlemini ancak eksper atandıktan sonra yapabilirsiniz. Halk Sigorta şirketinin sisteminden hasar dosyası sorgulama ve görüntüleme talebinde bulunmak da oldukça kolaydır.

Halk Sigorta’ya kaza sonrası yaptığınız hasar ihbarı sırasında verilen dosya numarası ile hasar dosyanızı sorgulayabilir, dilerseniz görüntüleyebilirsiniz. Hasar dosyası görüntüleme işlemleri için bu yüzden dosya numaranızı mutlaka güvenli bir şekilde saklamanız önemlidir.

Halk Sigorta’da araç hasar sorgulama işlemleriniz deneyimli bir ekiple birlikte yürütülür. Bu sayede hasar ihbar sürecinden hasar dosyasının sonuçlanmasına kadar geçen zaman oldukça kısaltılır. Halk Sigorta’da hasar dosyası sorgulama ve görüntüleme işlemlerinizi tüm süreç boyunca yapabilirsiniz. Bu da, dosyanızın durumunu, güncelliğini sürekli kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Anlaşmalı servis kodunuz ya da T.C. kimlik numaranızı dosya numaranızla girerek Halk Sigorta hasar dosya sorgulama veya görüntüleme işlemlerinizi yapabilirsiniz

Halk Sigorta hasar dosya sorgulama ve görüntüleme işlemi için tıklayın

Halk Sigorta hasar dosyası sorgulama ve görüntüleme işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapmak için Türkiye Sigorta ile de iletişime geçebilirsiniz.

Halk Sigorta Dosya Sorgulama İçin Neler Gereklidir?

 • Hasarın meydana gelişiyle ilgili metin
 • Tahminî hasar sayısı
 • Hasarın meydana geldiği tarih
 • Hasar sonrası fotoğrafları
 • Trafik sigortası poliçesinin fotokopisi
 • Poliçe no
 • Kaza dâhilindeki sürücülerin ruhsatları
 • Kaza dâhilindeki sürücülerin sürücü belgeleri
 • Kazaya karışan sürücülerin ifade tutanakları
 • Kaza anı alkollülük durumunu belirtir rapor
 • Görgü tanıklarının tutanakları
 • Sigortalının telefon numarası
 • Otoservis telefon numarası ve adres bilgileri
 • Araçlar ipotekli ya da rehinliyse bankadan alınan yazılı belge

Halk Sigorta Dosya SorgulamaTelefonu ve İletişim Bilgileri

 • Halk Sigorta Hasar İhbar İçin Türkiye Sigorta Telefon: 0 (850) 202 20 20
 • Fax: 0 (212) 355 64 64
 • Hasar İhbar Konusunda E-Posta: bilgi@turkiyesigorta.com.tr
 • Türkiye Sigorta İletişim Adresi: Levent Mahallesi, Çayır Çimen Sokak, No: 7, Levent, Beşiktaş, İSTANBUL

Bir cevap

Bir Cevap Yazın