Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Satılan Araçlar

Sigortanızı bulun, öğrenin ve satın alın

sigorta şirketlerinden az hasarlı satılan araçlar, Generali Sigorta Hasarlı araç satışı, Sigortadan satılık Hasarlı Araçlar, Hasarlı Oto Pazarı, Masrafsız Hasar kayıtlı Araçlar, Az Hasarlı Araçlar, Fabrikadan hasarlı araçlar, Axa Sigorta hasarlı araç satışı, SAHİBİNDEN SATILIK Hasarlı Araçlar

Sigorta şirketlerinden az hasarlı satılan araçlar satın almanın oldukça yaygın hâle geldiği açıktır. Deneyimsiz alıcılar için ise bu süreçte yardıma ihtiyacı vardır. Neyse ki yazımızda sigorta şirketlerinden hasar kayıtlı olarak satılan araçlar hakkında birçok bilgi var.

Halk Sigorta Hasar Dosyası Görüntüleme

2012 ve 2020 yılları arasında Türkiye ikinci el araç pazarı, 6 milyar liradan 11 milyar liranın üzerine çıkmıştır.  Bununla birlikte, sigorta şirketlerinden az hasarlı olarak satılan araçlardan birini satın almak, anlaşılır bir şekilde biraz daha çekişmelidir. Bir bayi, bir otomobilin hasar geçmişinin tamamını veya bildirilen hasarın ne kadar ciddi olduğunu bilemeyebilir. Ve asıl hasarın kendisi, trafikte öngörülemeyen sorunlara yol açabilir. Bu nedenler, birçok az hasarlı satılan araç alıcısının kaza geçirmiş herhangi bir aracı satın alma fikrini reddetmesine neden olur.

Ethica Sigorta Anlaşmalı Servisler

Bununla birlikte, sigortadan satılık hasarlı araçları satın almanın birçok avantajını göz ardı edemezsiniz. Bu kısa kılavuzumuzda, sigorta şirketlerinden az hasarlı satılan araçları satın almanın artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz.

Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Satılan Araçlar

Büyük resme bir göz atalım: Sigortadan satılık hasarlı araçlarda her küçük göçük ve çizik neden önemlidir? Gerçek şu ki, herhangi bir kaza, bir aracın performansı üzerinde öngörülemeyen sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlar genellikle hızlı bir inceleme sırasında görünmez. Örneğin, arka uçta herhangi bir kozmetik hasar bırakmamış gibi görünen küçük bir tümsek, süspansiyonunu etkileyebilir.

Bu ayrıntılar, her kazada her araca kapsamlı bir tamirci tarafından tam bir hasar muayenesinin yapılmasının nedenidir. Ancak bu, kullanılmış araçlar için her zaman gerçekleşmez. Ve onarımlar yapılmış olsa bile, aracın tam, montaj hattından yeni çıkmış performansına geri döneceğinin garantisi her zaman yoktur. Buna ek olarak, kazada ciddi şekilde hasar görmemiş olan diğer parçalar hâlâ oldukça sorunludur. Ve normalden daha erken bozulabilir. Sonuç olarak, bir araca verilen hasarlar toplam değerini etkileyebilir.

Sigorta Şirketlerinden Satılık Araçlar İçin Artılar ve Eksiler

 • Sigorta şirketlerinden az hasarlı satılan bir araç satın almak için bazı büyük teşvikler vardır, özellikle de hasar asgari düzeydeyse.
 • Alıcılar için en önemli avantajlardan biri daha düşük perakende fiyatıdır. Sigorta şirketlerinden az hasarlı olarak satılan araçlar, onarımları kusursuz olsa bile, hasarsız araçların fiyatının ortalama %60’ı kadardır. Bu, yalnızca daha ucuza araç satın almanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Porsche gibi üst düzey markaların premium modellerine, aksi takdirde ekonomik marka bütçeli bir araç pahasına erişmenizi sağlar.
 • Ayrıca, daha iyi fiyatlar için pazarlık yapmak için aracın kaza geçmişinden yararlanabilirsiniz.
 • Satın alacağınız araçlar, masrafsız hasar kayıtlı araçlar olsa bile yine de her şey yolunda gitmeyebilir. Bir kaza geçmişi, araç değerini etkilediğinden, kötü durumdaki hasarlı bir araç artık bir sağlam olarak kabul edilmez. Geçmiş raporu oldukça ciddiyse, hasarlı aracınızı yeniden satmayı ve yeniden finanse etmeyi de zorlaştırır.

Sigorta Şirketlerinden Satılık Hasarlı Araçlar Nasıl Kontrol Edilmelidir?

Sigorta şirketlerinden hasarlı veya az hasarlı bir araç satın almadan önce mutlaka kapsamlı bir araştırma yapın. Bazı özel satıcılar veya bayiler, alışveriş yapanları satın almaya ikna etmek için, araç kazası hasarının uzun vadeli etkilerini kozmetik ürünlerle gizleyebilir. Fabrikadan, sahibinden veya sigortadan hasarlı bir aracı satın alırken nasıl kontrol etmeniz gerektiği aşağıda açıklanmıştır.

1. Araç Hasar Geçmişi Raporu Alın

Yapmanız gereken ilk şey, kaliteli bir servisten tam araç hasar geçmişi raporu almaktır. Buradan, kayıt geçmişinden aracın girdiği her kazaya, uğradığı hasara ve hatta belirli bir marka ve modelin gözden kaçırmış olabileceği tüm geri çağırmalara kadar her şeyi öğreneceksiniz. Aracın ne zaman satıldığını not almayı unutmayın; araç bir kazadan kısa bir süre sonra satıldıysa, kırmızı bayrak olabilir!

2. Hasarlı Aracı Bir Uzmana Muayene Ettirin

Alıcıların sigorta şirketlerinden az hasarlı satılan araçları satın alırken yaptığı 10 hatadan biri, muayene ve testlerinde yeterince titiz davranmamaktır. Bu nedenle, hasar geçmişini ve aracın her bir bileşenini önceden değerlendirmek için güvenilir bir tamirciye danışmak önemlidir.

Satın alma öncesi hasar denetimi yapması için lisanslı bir tamirci kiralayarak profesyonel bir dış ve iç değerlendirme alın. Her küçük ayrıntıya dikkat edin ve güvenle satın alabilmeniz için bu ipuçlarını izleyin.

Tamircinizin kaza sonrası hasar onarım çalışmalarının kalitesini kontrol ettiğinden emin olun. Eğer onarımları yetenekli ve saygın bir tamirci yapmadıysa, ileride daha fazla sorunla karşılaşabilirsiniz. Her şeyin gelecek yıllarda iyi çalışacağından emin olmak için yalnızca güvenilir bir satıcıdan satın alın.

3. Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Araç Satın Almadan Önce Test Sürüşü Talep Edin

Aracın hasar geçmişini değerlendirdikten sonra, aracı test etme ve her şeyin çalışır durumda olduğundan emin olma zamanı. Ayrıca kazadan bu yana kaç kilometre yapıldığına bakarak kilometreyi kontrol etmelisiniz. Yılda en az 19.000 kilometre saymak makul bir sayıdır. Sürüş sırasında her zaman herhangi bir ses olup olmadığına dikkat edin.

4. Az Hasarlı Bir Araç Satın Almadan Önce Sigorta Maliyetini Düşünün

Fabrikadan hasarlı veya sahibinden hasarlı araçları trafiğe kaydettirmeden önce araç sigortasına ihtiyacınız vardır. Bu nedenle, bir satın alma işlemi yapmadan önce, araca ne kadar para harcayacağınızı hesaba katın. Sigortayı güvence altına almanın anahtarı, bir yükümlülükten çok bir varlık satın aldığınızdan emin olmaktır. İster sahibinden ister fabrikadan hasarlı olsun, araçları ilk kez finanse etme, yeniden finanse etme veya ikinci el satış fırsatınızı etkileyecek iki tür kaza şunlardır:

 1. Küçük kazalar: Çizikler gibi kozmetik hasarların basit onarımları kabul edilebilir. Alıcıların makul anlaşmalar yapması ve bunları bir kaportacıda kolayca tamir etmesi için bir araç olarak görülebilirler.
 2. Büyük kazalar: Bir araç ciddi bir çarpışmadan dolayı parçalanmışsa, sigorta şirketi tarafından alınabilir veya kurtarma unvanı ile satılabilir. Kurtarma aracı olarak yeniden satılan araçlarda ciddi çerçeve hasarı olabilir. Bu nedenle güvenlik nedenleriyle bunları satın almak iyi bir fikir değildir. Bankaların ve kredi verenlerin trafik sigortası talepleri için ağır hasarlı araçları kabul etmeyeceği düşünüldüğünde, kurtarma tapu araçları size daha fazla finansal sorun getirebilir.

Sigorta Şirketlerinden Az Hasarlı Satılan Araçlar Satın Alınmalı mı?

Sigorta şirketlerinden hasarlı olarak satılan bir aracın maliyeti önemli ölçüde daha düşüktür. Ancak reklamı yapılan bir şey satın aldığınızdan emin olmak için gerekli adımları atmalısınız. Sigortadan hasarlı satılan bir araç satın almayı düşünüyorsanız, her zaman hasar geçmişine, ne tür bir araba olduğuna ve onarımdan sonra durumunun ne kadar iyi olduğuna bakın.

Az hasarlı araçlar, bir araç satın almak için uygun fiyatlı bir seçenektir. Ancak gelecekte maliyeti artırabilecek olası hasar ve onarımları ihmal etmeyin. Ayrıca bölgenizde güvenilir bir araç bayisi bularak paranızın karşılığını aldığınızdan emin olmanıza yardımcı olur.

Az Hasarlı Araç Satışı Yapan Sigorta Şirketleri

1.Generali Sigorta Hasarlı Araç Satışı

Generali Sigorta envanterinde yer alan pert ve hasarlı araçların satışı internet üzerinden yapılmaktadır. Satışa veya ihaleye dâhil olmak için üyelik ile sisteme giriş yapmanız gerekir.

Generali Sigorta İhale Yöntemiyle Hasarlı Araç Satışı Sistemi’ne Giriş Yapmak İçin Tıklayın

2. Ankara Sigorta’dan Az Hasarlı Satılan Araçlar

Ankara Sigorta envanterinde yer alan pert, hasarlı ve az hasarlı araçların satışı internet üzerinden yapılmaktadır. Satışa veya ihaleye dâhil olmak için üyelik ile sisteme giriş yapmanız gerekir.

Ankara Sigorta şirketinden az hasarlı olarak satılan araçlar listesini görmek için tıklayın

3. AXA Sigorta Hasarlı Araç Satışı

AXA Sigorta envanterinde yer alan hasarlı ve pert araçların satışı hasarliotopazari.com‘dan yapılır. Ayrıca AXA Sigorta hasarlı araç satışı için e-sovtaj sistemini de kullanmaktadır. Bu iki web sitesinde de AXA Sigorta tarafından ihaleye çıkarılan hasarlı araçların;

 • markası,
 • piyasa değeri,
 • ayrıntılı fotoğrafları
 • modeli,
 • model yılı,
 • rengi

yer almaktadır. Sistemde yer alan hasarlı araçlara teklif vermek için üyelik oluşturmanız gerekir. Her iki sisteme de üyelik başvurusunda bulunabilir, başvurunuz sırasında onay alabilmeniz için teminatınızı yatırabilirsiniz. AXA Sigorta’nın hasarlı araç satışı platformlarına yaptığınız üyelik başvurunuz olumlu değerlendirildiği takdirde teklif vermeye başlayabilirsiniz.

4. Sompo Japan Sigorta’dan Az Hasarlı Satılan Araçlar

Sompo Japan Sigorta envanterinde yer alan pert, hasarlı ve az hasarlı araçların satışı internet üzerinden yapılmaktadır. Satışa veya ihaleye dâhil olmak için üyelik ile sisteme giriş yapmanız gerekir.

https://pertarac.sompojapan.com.tr/loginfrm.php

5. Sigortadan, Sahibinden, Fabrikadan Hasarlı veya Az Hasarlı Oto Pazarı Siteleri

 1. https://www.hasarliotopazari.com/
 2. https://www.autogong.com/
 3. https://pertdunyasi.com/
 4. https://www.aksamoto.com.tr/
 5. https://hasarliaracihale.com/
 6. https://www.en-ka.com.tr/
 7. https://www.otopert.com.tr/
 8. https://hasarliaracsatis.com/

6. Sahibinden Satılık Hasarlı Araçlar

https://www.sahibinden.com/hasarli-araclar

Bir Cevap Yazın